איתמר, המפרץ הסיני - גבעת אולגה, 4.4.2012
סיימתי יום עבודה חם במיוחד בגבעת אולגה ב3 בצהריים ונסעתי ישירות לים, יצאתי מהרכב הלכתי כמה מטרים לכוון החוף ומיד הגיעה ניידת. הם ציפצפו קצת, התעלמתי. אני מכיר כבר את החיפושים המשפילים שלהם ולא  הייתי מעוניין באחד כזה.
הניידת נעצרה ושלושה שוטרים יצאו ממנה המבוגר האחראי היה בטלפון ואחד הצעירים עם סגריה בפה קרא לי. התקרבתי לכיוונם השוטר עם הסיגריה ביקש תעודת זהות, שאלתי עם אני חשוד במשהו הם קראו לזה בדיקה שגרתית. וכל השיחה מתנהלת כשהשוטר עם סיגריה בפה שאלתי אותו אם זה ניראה לו הגיוני לעצור אותי עם סיגריה בפה הוא אמר שהוא לא מכיר חוק נגד זה.
בשלב זה השוטר המבוגר סיים לדבר בטלפון הוא הגיע והורה על בדיקה בכיסים. אמרתי שבלי צו אני לא מוכן שיחפשו לי בכיסים. הוא אמר אין בעיה אז בוא לניידת.
שאלתי במה הוא חושד בי שהוא רוצה לעשות לי בדיקה בכיסים הוא אמר הסגנון דיבור שלך!
לא היה לי כוח להמשיך את הויכוח. את המצב רוח הם במילא כבר הרסו לי. בדקו לי בכיסים לא מצאו שום דבר והמשיכו לעכב אותי ל-10 דקות בטענה שהם בודקים אותי במסוף. כמובן שהתעצבני ושאלתי אם אני יכול כבר ללכת השוטר המבוגר אמר לי כמה שתשאל יותר שאלות ככה זה יקח יותר זמן שאלתי עם מותר לו לעכב אותי בגלל שאני שואל שאלות והוא אמר לי תתפלא!

המצב במדינה עם המשטרה הוא פשוט בלתי נסבל. אחרי המקרה הזה קראתי המון באינטרנט על מקרים דומים יש אלפי מקרים מסוג זה, המצב הזה חייב להיפסק זה לא הגיוני שבמדינה מערבית אזרחים על לא עוול בכפם יפחדו כל כך מלובשי המדים! כמה כסף ומשאבים מבזבזים על לתפוס צעירים שלא עשו שום רע עם גוינט בים או בנחל או בכל מקום אחר מה הרעיון מאחורי הנוהל המטומם הזה? 
אני פונה להנהלת האתר, האם אפשר לארגן תביעה יצוגים נגד משטרת ישראל בשם כל הצעירים והסטודנטים שהושפלו, שעברו חיפוש לא חוקי בגופם ברכבם או בדירתם ללא שום חדש סביר וללא שום עילה לעבירה? חייבים להפסיק את החוצפה הזאת! להמשיך לכתוב ולכתוב באתר הזה ובעשרות אתרים אחרים לא יוביל אותנו לשינוי! מה אפשר לעשות?!?!

Comments